ТЕЛЕКРИТИКА

Київ без локацій та заміна номерних знаків автівок: як російські серіали потрапляють на наші екрани

Бізнес

З початку березня на телеканалі «Україна» вийшло відразу кілька серіалів і фільмів підозрілого виробництва, які можуть порушувати закон України про заборону трансляції телепродуктів російського виробництва, вироблених після 2014 року.


Прем'єра серіалу «Виховання і вигул собак і чоловіків» російського режисера Олександра Грабаря відбулася на телеканалі «Україна» 12 березня. Як вдалося з'ясувати «Телекритиці», ще одна прем'єра цього серіалу була ще в жовтні минулого року на російському каналі ТВЦ.

Інформація про серіал «Виховання і вигул собак і чоловіків»

Фото: Kino-teatr.ru

Неоднозначна ситуація і з виробництвом серіалу. Згідно з даними КINO-teatr.ru, серіал «Виховання і вигул собак і чоловіків» був створений у копродукції Росії, України і Польщі. Тому й виробництво телепродукту, за даними сайту, здійснювали відразу три кінокомпанії: ТОВ «Энерджи Фіильм» (Росія), «ЕйБіСі ФІЛЬМ УКРАЇНА» і ABC Film. Про участь у знімальному процесі України пише й сайт телеканалу ТВЦ, при цьому уточнюючи, що оскільки мова в серіалі йшла про вигадане місто, режисер намагався максимально не брати в ракурс відомі локації і вулиці столиці.

Кадр із серіалу «Виховання і вигул собак і чоловіків»

Поставити під сумнів прозорість цих даних можна, лише відкривши посвідчення Російської Федерації на прокат серіалу «Виховання і вигул собак і чоловіків». Згідно з документом, компанія-виробник у стрічки, як виявилося, лише одна – ТОВ «Энерджи Фильм», відповідно і перелік країн-виробників із трьох теж скоротився до однієї – Росії.

Дані про прокатне посвідченнія серіалу «Виховання і вигул собак і чоловіків» на сайті Мінкультури РФ

Дані про прокатне посвідченнія серіалу «Виховання і вигул собак і чоловіків» на сайті Мінкультури РФ

_

14 березня на ТРК «Україна» вийшов ще один сумнівний художній фільм «Блискуча кар'єра» українського режисера Олега Фесенка. На відміну від «Виховання і вигулу собак і чоловіків», у «Блискучоюї кар'єри» країн-виробників лише дві: Україна і Білорусь. Однак за уважного перегляду можна помітити, що у машин ву одних сценах змінюються номерні знаки з російських на українські. Звідки знову взялася Росія вже в українсько-білоруському фільмі?

Кадр з фільму «Блискуча кар'єра»

Кадр з фільму «Блискуча кар'єра»

При цьому в мережі члени знімальної групи викладають фотографії, на яких зазначено, що зйомки фільму відбувалися в основному в Білорусі.

Instagram актриси Яни Крайнової

Незважаючи на, здавалося б, незаперечний фотофакт, нам вдалося знайти ще одну фотографію, на якій актриса Яна Крайнова озвучує стрічку «Блискуча кар'єра», але вже в Москві на студії «Мотор Фільм». Може, просто в Україні студій не вистачило.

Instagram актриси Яни Крайнової

Крім того, один із акторів стрічки «Блискуча кар'єра» Михайло Богдасаров перебуває в базі «Миротворець» за пропаганду анексії Криму та порушення перетину українського кордону під час в'їзду на півострів.

Михайло Богдасаров

Кадр с Youtube

А ось чому на зазначене вище не звернуло увагу Державне агентство з питань кіно, видаючи права ТРК «Україна» на трансляцію цих телевізійних продуктів, – питання швидше риторичне. Так, напевно, щоб уникнути конфліктів, сайт телеканалу в описі цих проектів опускає інформацію про компанії-виробники, режисерів стрічок і навіть про акторів серіалів.

Примітно, що найближчим часом ефір телеканалу «Україна» поповниться ще трьома стрічками сумнівного виробництва: серіалами «За щучим велінням», «Провінціалка» і «Соломонове рішення».

Статті до теми

Главное в разделе

Бізнес

Телерейтинги: Оля, прощавай, Оля, пробач

Бізнес

«1+1 медиа» запустила мобильное приложение с украинским ТВ-контентом

Популярное на ТелекритикеБізнес

Телерейтинги: Оля, прощавай, Оля, пробач

Дуся

У Вишнякова и Сахневич появились взаимные чувства

Дуся

«Оля тепер вертушка». Після травми ведучої проект «Оля» може залишитися без Фреймут

Дуся

Проголосуй за голлівудських зірок в українських блокбастерах