ТЕЛЕКРИТИКА

Державіаслужба проти дронів: «1+1 медіа» стурбована забороною на використання безпілотників

Бізнес

Як повідомляють представники медіагрупи, тимчасові Правила для використання повітряного простору обмежують свободу ЗМІ в Україні, адже при зйомці багатьох новинних сюжетів необхідно використовувати дрони.


«1+1 медіа» вже майже 2 роки використовує безпілотники під час створення інформаційних і розважальних проектів. Річ у тім, що у виробництві новин регулярно виникає необхідність використання верхніх знімальних планів, щоб продемонструвати масштаб якогось заходу або катастрофи.

Так, під час пожежі на складі паливно-мастильних матеріалів під Києвом, вибухів у Калинівці служба новин ТСН каналу «1+1» цілодобово чергувала на місцях подій. Природно, в зйомках були задіяні дрони. Саме з їх допомогою вдалося інформувати глядачів про те, що відбувається.

Нові ж Правила не дають можливість практикувати такі зйомки. Зокрема, пункт 4.6 цих Правил забороняє польоти над «місцями (районами) аварій і катастроф (крім задіяних у ліквідації їх наслідків та пошуково-рятувальних роботах)». 

Незаконними стануть кадри корків і дорожніх пригод, оскільки тепер забороняються польоти над дорогами державного значення, залізними шляхами, центральними вулицями міст і сіл.

Згідно з Правилами, польоти безпілотників заборонять і над «іншими важливими державними і потенційно небезпечними об'єктами, крім випадків виконання польотів за рішенням повноважних органів». 

Таким чином Правила з використання повітряного простору суперечать Закону про інформацію і перешкоджають діяльності ЗМІ. 

«На наш погляд, такі узагальнені формулювання дають можливість для двозначного прочитання і створюють загрозу довільного тлумачення правил чиновниками. Адже фактично чиновник будь-якого рівня зможе зажадати припинити використовувати дрон, пославшись на ухвалений Державіаслужбою документ, вважаючи будь-який об'єкт в Україні важливим або потенційно небезпечним», – коментують представники «1+1 медіа». 

Нагадаємо, в Україні з 1 червня 2018 року набрав чинності Тимчасовий порядок використання повітряного простору, який торкнувся також і порядку використання дронів для зйомки. Теперь підніматися вище 50 метрів, літати над дорогами, скупченнями людей, державними структурами та приватними садибами буде не можна. Можна буде написати заявку на таку зйомку, але не пізніше, ніж за 10 днів до польоту.

Статті до теми

Главное в разделе

Бізнес

Нацрада сьогодні планує провести радіоконкурс під пропрезидентську радіостанцію «Прямий ФМ» в обхід суспільних радіостанцій

Бізнес

Вийшов перший тизер «Продюсера»

Популярное на ТелекритикеДуся

Анастасію Приходько перевдягли в хлопчика заради «Секретного фронту»

Дуся

Марченко попрощалася із шоу «Танці з зірками»

Дуся

Забудьте «Олю» якнайшвидше: «Новий канал» та «Квартал 95» готують нестандартне гумористичне шоу

Суспільство

Що не так із серіалом «Марк+Наталка»?