ТЕЛЕКРИТИКА

Диктатура коміксів і наша принцеса: бокс-офіс українських кінотеатрів за підсумками півріччя

На що українські глядачі ходили в кіно

Бізнес

Літо – час проміжних підсумків для українських кінотеатрів. За перше півріччя 2018 року в українському прокаті побувало 142 стрічки, а українці скупили 14,23 млн квитків на суму $45,62 млн. Тобто на 4,3% більше, ніж за перші шість місяців 2017 року. Серед лідерів прокату опинилися відразу два українські проекти. Небагато, але вже дещо. Інформація зібрана за даними видання Content Report компанії Media Resourses Management.


У першій трійці найуспішніших фільмів – тільки екранізації коміксів від Marvel. Нічого дивного, яскраві якісні кіноатракціони люблять усі. Абсолютним лідером стали «Месники: Війна нескінченності», які за перший вікенд прокату зібрали $1,37 млн, а в цілому – $3,93 млн. Трохи поступилися «Месникам» фільми про двох таких різних персонажів – мерзотника Дедпула і принципового добряка Чорну Пантеру. «Дедпул 2» зібрав $2,43 млн, а «Чорна Пантера 3D» – $2,39 млн.

_

_

На четвертому місці опинився сиквел фільму «Джуманджі» 1996 року, «Джуманджі: Поклик джунглів». Ще до прем'єри фільму багато говорили, що переплюнути першу частину з неповторним Робіном Вільямсом однаково не вийде, але майже 700 тисяч глядачів сходили в кінотеатри, щоб переконатися в цьому особисто. Загальна каса фільму – $2,14 млн.

П'яте місце посіла третя і остання частина нескінченного еротичного серіалу «П'ятдесят відтінків свободи». Нові пригоди та сімейні драми Крістіана і Анастейші Грей в нашому прокаті зібрали $2,08 млн.

_

_

На шостому місці знову сиквел – «Світ Юрського періоду 2», який при цьому є вже п'ятим фільмом фрашизи. В українському прокаті він зібрав $2,01 млн. До речі, в загальносвітовому прокаті фільму так і не вдалося повторити успіх «Світу Юрського періоду» 2015 року, який зібрав $1,6 млрд і увійшов до п'ятірки найкасовіших фільмів у історії. Світові показника другої частини – $1,2 млрд.

Сьоме місце посів сімейний фільм про пригоди непосидючого ведмежати Паддінгтона. Добрий ведмідь у «Пригодах Паддінгтона 2» зібрав у кінотеатрах трохи більше півмільйона українців, зібравши значну касу – $1,46 млн.

_

_

І ось, нарешті, восьме місце. Дуже примітне місце, адже саме на ньому, випередивши багато іноземних картини, опинилася наша «Викрадена принцеса» режисера Олега Маламужа. Загалом мультфільм пробув у прокаті п'ять вікендів і зібрав $1,37 млн, суму для українського продукту рекордну.

Слідом за «Викраденою принцесою» йде цілих вісім принцес. А точніше –«8 подруг Оушена», спін-оф кримінальній комедії «11 друзів Оушена». В успіх цієї стрічки багато хто не вірив, вважаючи її спекуляцією на феміністичну тематику. Проте фільм вийшов хорошим і цілком успішним. В українському прокаті він заробив $1,35 млн, а в загальносвітовому – $274 млн.

_

_

Замикає десятку лідерів стрічка «Першому гравцеві приготуватися», екранізація однойменного роману американського письменника Ернста Клайна. Шанувальники оригінального роману фільм критикували, занадто багато відмінностей. Але загалом глядачі сприйняли стрічку прихильно. Каса українського прокату – $1,32 млн.

Не можна не відзначити й успіх українського фільму «Свінгери», який хай і не потрапив до першої десятки лідерів прокату, але цілком комфортно почувається на 19 місці. За бюджету лише $100 тис. у прокаті «Свінгер» зібрали $844 тис.

_

_

Рейтинг українських кінопрокатників за перше півріччя 2018 року виглядає так.

На першому місці B&H film distribution, які зібрали $18,46 мільйонів на 18 релізах, у тому числі й на своєму головному прокатному діаманті – «Месники: Війні нескінченності». На другому місці Ukrainian Film Distribution, серед 25 релізів яких затесався «Дедпул 2» – $10,49 млн. Далі йде «Кіноманія» та її 15 релізів на чолі з «8 подругами Оушена» – $6,73 млн. Четверте місце – «Вольга Україна» – 14 релізів, «Пригоди Паддінгтона 2» і загальні збори в $4,65 млн. Замикає п'ятірку прокатників «Кінокомпанія ММД» – загальні збори $702 тис.

Для колажу були використані кадри:

https://www.youtube.com/watch?v=gQrkvZeE3Uc

©2018 MARVEL

https://www.youtube.com/watch?v=tpXwjE8-TJo

© 2018 Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved

https://stolenprincess.com/ru/heroes

© 2018 The Stolen Princess

Статті до теми

Главное в разделе

Бізнес

Провайдери, мовники і «Зеонбуд»: відсутність регуляції і запуск платного пакету ефірної цифри

Бізнес

Pay TV vs Free TV. Як телегрупи створюють ринок Pay TV і чому 2019 рік буде переломним

Популярное на ТелекритикеБізнес

Провайдери, мовники і «Зеонбуд»: відсутність регуляції і запуск платного пакету ефірної цифри

Бізнес

Pay TV vs Free TV. Як телегрупи створюють ринок Pay TV і чому 2019 рік буде переломним

Дуся

Сушко написала прощальний пост

Бізнес

Втеча від проблемного кіно