ТЕЛЕКРИТИКА

Депутати звернулися в РНБО з вимогою закрити два телеканали: як і чому

Бізнес

Учора, 4 жовтня, Верховна рада ухвалила постанову, в якій попросила Раду національної безпеки і оборони України накласти санкції на телеканали «112 Україна» і NewsOne. За це рішення проголосували 229 депутатів. Чому так сталося і що буде далі?


20 вересня на сайті Верховної ради з'явилася петиція з вимогою вжити необхідних заходів у межах повноважень та у рамках чинного законодавства, щоб у якнайкоротші терміни припинити ліцензійну діяльність телеканалів «112 Україна» і NewsOne. Уже до 29 вересня петиція набрала потрібні 25 тисяч голосів, тому парламенту довелося на неї реагувати.

1 жовтня спікер ВР Андрій Парубій пообіцяв віддати питання на розгляд до профільного комітету. І своєї обіцянкм дотримався. У четвер відбулося голосування, у результаті якого парламент ухвалив звернутися до РНБО з проханням зробити дві речі. По-перше, Рада хоче заблокувати активи юридичних осіб, які цими телеканалами володіють. А по-друге, вважає за необхідне припинити їх ліцензії або зовсім відібрати.

А ось як із цим проханням вчинять у РНБО – загадка. На думку виконавчого директора Інституту масової інформації Оксани Романюк, таких повноважень у ради немає. Такої ж думки і голова Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія.

«Рада просто переклала відповідальність на РНБО. З моєї точки зору, РНБО нічого не може зробити. Зовсім. Тому що формальних підстав немає. Я не захищаю "112 канал" і NewsOne, але це не правовий шлях і не дуже демократичний. Ми будемо виглядати погано і в Європі, і в США, і в будь-якій країні цивілізованого світу. Є ж процедура: регулятор плюс суд, а не за один день розстріляти і вбити. Якщо можете і є формальні підстави – виносьте попередження. Три попередження, судова справа – і до побачення: позбавляйте ліцензії або не продовжуйте її. Не працюють системні інститути, ось і доводиться таким безглуздим і неефективним методом вирішувати питання. Але вибори близько, ось і результат», – зазначив він у коментарі «Апострофу». 

Общество

Телеэтика: что такое медиатизация и с чем ее едят

Секретар РНБО Олександр Турчинов, своєю чергою, вже відреагував на прохання парламенту. Втім, його заява не спростовує слів Зураба Аласанії.

«Український парламент має право звернутися до РНБО з ініціативою впровадження санкцій і він діяв у межах своїх повноважень. Ми поки не отримали офіційний текст цього рішення, але те, що обговорювалося, свідчить про те, що санкції будуть спрямовані саме проти засновників цих каналів», – сказав Турчинов на брифінгу 4 жовтня. 

Питання з санкціями для телеканалів поки що зависло в повітрі. «Телекритика» стежитиме за розвитком подій.

Статті до теми

Главное в разделе

Бізнес

Новий телеканал Мураєва матиме назву «Наші». Старт 7 листопада. ОНОВЛЕНО

Бізнес

Велике зламування: як Китай проникав у американські мережі через мікрочіп (частина 1)

Популярное на ТелекритикеБізнес

Новий телеканал Мураєва матиме назву «Наші». Старт 7 листопада. ОНОВЛЕНО

Дуся

Ведуча «Ранок з Україною» роздяглася для Playboy та зізналася, що любить ранковий секс

Дуся

Забудьте «Олю» якнайшвидше: «Новий канал» та «Квартал 95» готують нестандартне гумористичне шоу

Бізнес

Велике зламування: як Китай проникав у американські мережі через мікрочіп (частина 1)