ТЕЛЕКРИТИКА

Чия «Чорна кров»? Довкола телеканалу «Україна» назріває черговий серіальний скандал

Бізнес

Що це – спільне виробництво України та Росії чи порушення закону про заборону трансляції телепродуктів російського виробництва, що вийшли після 2014 року? Така дискусія розгорнулася навколо серіалу «Чорна кров», який транслюється на телеканалі «Україна». «Телекритика» вирішила розібратися, чи справді йдеться про порушення.


«Чорна кров» розповідає історію двох сестер, серця яких вкрав один юнак. Бажаючи отримати коханого, одна із сестер звертається до чаклунки. Жінка обіцяє, що за допомогою любовного привороту її чоловік буде з нею, та ціною цього щастя став кошмар для трьох поколінь родини.

Кадр із серіалу «Чорна кров»

Фото: tv.ua

Цю історію любовного трикутника запустили на телеканалі «Україна» кілька тижнів тому. Згідно з відкритими джерелами, серіал був випущений 2017 року, серед країн-виробників зазначені Україна, Росія і Білорусь. При цьому перевірити інформацію на сайті телеканалу «Україна» не вдалося: немає ані записів серій на офіційному каналі в Youtube, ані опису проекту.

Уперше серіал «Чорна кров» вийшов на екрани у вересні минулого року на телеканалі «Россия». Примітно, що права на трансляцію на телеканалі «Україна» і «Россия» не збігаються. В Україні копірайт належить українській кінокомпанії «Фільм Стрім», у Росії – продакшену «Паламеда», зареєстрованому в Москві.

У Держкіно України запевняють, що «Чорна кров» – серіал міжнародний: крім України, Росії та Білорусі у зйомках фільму брала участь також Польща, а серед дистриб'юторів – ABC Film, продюсерський центр «Фабула», «Проект Продакшн» і «Кінематограф» .

Зі слів першого заступника директора Державного агентства з питань кіно Сергія Неретіна, у Держкіно немає причин не довіряти отриманій від ТРК «Україна» інформації, оскільки є фотодокази, що підтверджують зйомки в Україні. Крім того, за даними державного агентства, у «Фільм Стрім» є всі необхідні документи і права на трансляцію серіалу «Чорна кров» в Україні.

http://images.telekritika.ua/0d4dd4988434e4d806070c1306a43add.jpg;image003.jpg,http://images.telekritika.ua/854ce58fe25a59eb58f2f2b1f846d83f.jpg;image002.jpg,http://images.telekritika.ua/5ab9c05162a2c8b84879a787876eaea5.jpg;image001.jpg

Погодьтеся, ситуація складна. Питання про автентичність копродакшена ускладнюється відсутністю в основному складі серіалу українських акторів. Навіть більше – деякі з провідних виконавців цієї мелодрами внесені до сумнозвісної бази «Миротворець». Наприклад, актриса Марія Порошина, яка була в Криму в серпні 2017 на гастролях із виставою «Незакінчений роман». У зйомках у Криму чотирисерійного телевізійного фільму «Сніданок у ліжко» брали участь Марія Пирогова та Олексій Демидов. Погодьтеся, ситуація спірна.

Нагадаємо, це не перший конфлікт із російським контентом на телеканалі «Україна». Досі залишається спірним питання про країни-виробниках таких серіалів і телевізійних фільмів, як «Наречений для дурочки», «Пом'якшувальні обставини» та «Жінки в коханні».

Статті до теми

Главное в разделе

Бізнес

Дмитро Танкович: «Україні не вистачає історичних проектів – це те, завдяки чому ми зможемо стати цікавими для європейського ринку»

Бізнес

Bit.ua керуватиме новинним порталом Дар’ї Шаповалової

Популярное на ТелекритикеДуся

«Оля тепер вертушка». Після травми ведучої проект «Оля» може залишитися без Фреймут

Дуся

Новий ведучий «Орла та решки» з’явиться в недільному випуску

Культура

Феномен «Охоронця»: як нехитрий серіал побив рейтинговий рекорд

Суспільство

Два життя Володимира Манька: чому Адміністрація президента погрожує журналістові розправою