ТЕЛЕКРИТИКА

«1+1» відповів на критику сюжету в корупції у Держкіно

Бізнес

Скандал з сюжетом телеканалу «1+1» про корупцію в Держкіно набирає обертів. Так, журналіст і блогер Настя Сніжна розкритикувала його, вказавши, зокрема, на замовний характер і наявність порушень журналістських стандартів. Її пост зібрав понад 400 лайків і більш як 200 перепостів.

"«1+1» вирішив зовсім не прикривати заказаху. Порушення журналістських стандартів детектед з першої і до останньої секунди", – пише вона.

Журналістка зазначає, що невдоволення роботою Держкіно висловили режисер Георгій Делієв, екс-член пітчінгової комісії відомства Володимир Хрунжій, який каже про те, що Держкіно дає гроші тільки 2-3 продюсерам; продюсер, екс-керівник Кіностудії Довженка Віктор Приходько, зі слів якого Пилип Іллєнко виділяє кошти на фінансування фільмів свого дядька через продюсера Володимира Філіппова; анонім; продюсер Денис Масликов, що каже про відсутність контролю за витрачанням коштів.

"Далі йде навмисне безглуздо вирізана фраза Пилипа Іллєнка на вісім секунд, де він каже про те, що хтось отримує більше грошей, а хтось менше. Далі – коментар Володимира Філіппова, який, очевидно, з телефонної розмови зрозумів, у якій стилістиці працюють медіакіллери. 10 секунд помітно обрізаного коментаря, який покликаний переконати глядача – перед ними шахрай-продюсер. Власне, «баланс думок» у вигляді 18 секунд на коментар від «об'єктів критики» на загальні 4,5 хвилини відвертої чорнухи змушують задуматися", – каже Настя Сніжна.

Пізніше свою підтримку Держкіно і її керівникуові вирішили висловити понад 200 представників української кіноіндустрії, опублікувавши відкритого листа, адресованого президентові Петрові Порошенку, прем'єр-міністрові Володимирові Гройсману і голові Верховної ради Андрієві Парубію.

"Саме зараз українська кіноіндустрія демонструє безпрецедентну єдність, відстоюючи прогресивні законодавчі зміни, просуваючи Україну на міжнародній арені, регулярно генеруючи позитивні новини і даючи приклад об'єднання заради спільної мети. На тлі цього окремі особи через замовні інформаційні кампанії намагаються чинити тиск на керівництво Держкіно з метою лобіювання власних інтересів, ставлячи під загрозу позитивні зрушення в українській кінематографії і репутацію галузі в цілому", – йдеться в ньому.

У коментарі «Телекритиці» прес-служба «1+1» зазначила, що цей сюжет – лише початок розслідувань про корупцію чиновників Держкіно. "Очевидно, що активно включилися в дискусію насамперед ті, кого запідозрили в зловживаннях. Ми розуміємо, що їх «кришують» псевдопатріоти зі «Свободи», які скориставшись актуальною темою відродження українського кіно намагаються, за традицією, «скористатися моментом». Не їм вчити журналістів 1+1 media дотримання стандартів", – додали на каналі.

Сам сюжет можна подивитися тут:

Статті до теми

Теги

Главное в разделе

Бізнес

Дмитро Танкович: «Україні не вистачає історичних проектів – це те, завдяки чому ми зможемо стати цікавими для європейського ринку»

Бізнес

Bit.ua керуватиме новинним порталом Дар’ї Шаповалової

Популярное на ТелекритикеДуся

«Оля тепер вертушка». Після травми ведучої проект «Оля» може залишитися без Фреймут

Дуся

Новий ведучий «Орла та решки» з’явиться в недільному випуску

Культура

Феномен «Охоронця»: як нехитрий серіал побив рейтинговий рекорд

Суспільство

Два життя Володимира Манька: чому Адміністрація президента погрожує журналістові розправою