ТЕЛЕКРИТИКА

Нацрада оштрафувала на третину мільйона розмовне «Радіо НВ»

Бізнес

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення в четвер, 8 серпня, оштрафувала розмовне «Радіо НВ» (ТОВ «ТРК «Радіо-Ера») на 349 449,49 гривень (5% ліцензійного збору) за порушення квоти на україномовну музику і музику мовами ЄС.


Проти штрафу голосували перший заступник голови Ольга Герасим'юк і член Нацради Олег Черниш. Радіостанцію підвів хіт-парад Павла Шилька «Пашина двадцятка». Сьогодні програму знято з ефіру, радіостанція також відмовляється від нічної музики. Представники радіостанції дали зрозуміти, що планують оскаржувати штраф, оскільки вважають, що регулятор мав спочатку винести попередження.

Позапланова перевірка підтвердила результати моніторингу від 12 серпня: частка пісень державною мовою в проміжку з 15:00 до 22:00 становила 17% (проти прописаних 25%), а частка композицій мовами ЄС: 49% – протягом доби, 46% – у слоті 07:00–14:00 і 58% у слоті 15:00–22:00 (проти щонайменше 60% у кожному випадку). Таким чином, радіостанція порушила вимоги частини третьої статті 9 закону «Про телебачення і радіомовлення». У мовника є 30 днів на оплату шрафу.

Програмний директор «Радіо НВ» Ірина Сінченко пояснила порушення наявністю хіт-параду: «У неділю виходила авторська програма Павла Шилька «Пашина двадцятка», хіт-парад із 20 пісень; вона стояла в ефірі з 21:00 до 23:00, і відповідно тільки одна її частина (10 з 20 пісень) потрапила в той проміжок часу, коли йде моніторинг (15:00–22:00). Відповідно до квоти, 5 із 20 пісень у хіт-параді повинні були бути українською, та так технічно вийшло, що саме цього дня в першу частину потрапили дві пісні, а в другу – три. Хочемо звернути вашу увагу на те, що це не свідомий крок зі зменшення кількості пісень українською, а технічна випадковість. (...) У новому сезоні у нас вже немає «Пашиної двадцятки», ми поставили програму Сашка Положинського «Звуки Про», в якій багато українських пісень, і ми всіляко підтримуємо українську музику в ефірі».

Бизнес

Квотная уравниловка: как украинские платные телеканалы просят обязать иностранные запустить украинские аудиодорожки

Шеф-редактор «Радіо НВ» Валерій Калниш додав, що сьогодні радіостанція перевиконує квоту: за даними останнього моніторингу Нацради, частка українських пісень в ефірі радіостанції становила 61%, а на ведення передач – понад 80%. І додав: «Ми плануємо з 19 листопада відмовитися від пісень вночі. Залишиться тільки музична передача Положинського, в яку він принципово бере тільки українські пісні. Ми повністю відмовимося від музики, вночі будуть повтори ранкових і денних програм. Ми станемо повністю розмовною радіостанцією. Для нас пісні були тимчасовим кроком, який дав нам змогу накопичити програми для періоду становлення радіостанції».

Член Нацради Сергій Костинський наполягав на покаранні, зазначивши, що це його улюблена радіостанція, але винятків робити не варто. Олег Черниш виступив за те, щоб взяти порушення до відома, вказавши на недосконалість закону. Ольга Герасим'юк закликала радіостанцію дотримуватися якості у виконанні мовних квот, але вона за те, щоб пом'якшити покарання. Заступник голови Уляна Фещук сказала, що це неможливо, закликавши не робити винятків, оскільки закон передбачає за порушення тільки одну санкцію – штраф, а непослідовність регулятора дасть змогу іншим порушникам оскаржувати штрафи в суді.

Бизнес

Квотная уравниловка: как украинские платные телеканалы просят обязать иностранные запустить украинские аудиодорожки

Валерій Калниш акцентував на тому, що регулятор може виписати попередження: «Пункт 9 статті 74 закону «Про телебачення і радіомовлення» прописує таку санкцію як попередження, а штрафну санкцію – після попередження». Фещук запевнила, що ця норма належить до інших порушень, і додала, що юридичну особу радіостанції вже було оштрафовано рік тому. З її слів, програмна служба мала врахувати квотування і посунути програму на годину сіткою.

«Телекритика» нагадує, добова частка пісень українською мовою в ефірі радіостанцій має становити 30%, частка ведення передач державною мовою – 55%. 8 листопада квота зросла до 35% і 60% відповідно. Квота прописана для добового мовлення і окремо для слотів 07:00–14:00 та 15:00–22:00. Радіостанція може транслювати 25% композицій українською мовою, якщо 60% музики буде мовами країн ЄС. Цим винятком скористалося зокрема «Радіо НВ».

Варто також відзначити, що в жовтні минулого року радіостанція була оштрафована на 317 тис. грн за невиконання квоти на українську мову (тоді радіостанція називалася «Радіо Ера»). Штраф був сплачений вже новими власниками. За аналогічні порушення щодо квоти української музики в червні минулого року була оштрафована на 1751 грн ще одна розмовна радіостанція – «Громадське радіо».

Статті до теми

Главное в разделе

Бізнес

Валерій Варениця розповів як на Плюсах зміняться ціни на телерекламу наступного року

Бізнес

Як провайдерам платного телебачення навчитися правильно пакетувати телеканали. Майстер-клас Сергія Бойка

Популярное на ТелекритикеБізнес

Провайдери, мовники і «Зеонбуд»: відсутність регуляції і запуск платного пакету ефірної цифри

Бізнес

Pay TV vs Free TV. Як телегрупи створюють ринок Pay TV і чому 2019 рік буде переломним

Дуся

Сушко написала прощальний пост

Дуся

Лігачова звільнила журналістку після 8 років роботи. Остання пожалілася на спроби цензури і «психологічний пресинг»