ТЕЛЕКРИТИКА

Ілону Маску загрожує кримінальне переслідування

Бізнес

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) почала розслідування заяви глави Tesla про намір зробити компанію приватною. Якщо інформація про наявність фінансування угоди не підтвердиться, то генеральному директорові може загрожувати звинувачення в шахрайстві.


Після твіта Ілона Маска вартість акцій Tesla злетіла на 11%, у результаті торги на фондовому ринку довелося призупинити. Ситуація привернула увагу SEC, яка зажадала пояснень від керівництва Tesla.

Якщо Ілон Маск не надасть обіцяне фінансування операції з викупу акцій вартістю 71 млрд доларів, то йому загрожує кримінальне переслідування за махінації та шахрайство.

Закон про цінні папери 1934 року забороняє компаніям публічно оголошувати плани про купівлю або продаж цінних паперів, якщо керівники не мають наміру їх дотримуватися, не мають коштів для завершення угоди або не домовилися про неї, намагаючись маніпулювати ціною акцій. 

«Якщо це не маніпуляція ринком, то точно шахрайство», – уточнив колишній голова SEC Гарві Пітт. 

З його слів, Маск повинен буде виплатити матеріальну шкоду всім інвесторам, які втратили гроші через його маніпуляці', якщо він не доведе наявність фінансування на момент публікації свого повідомлення в Twitter. 

Експертів насторожило те, що Маск оголосив ціну викупу акцій до обговорення з інвесторами, що суперечить правилам корпоративного управління. Професор юриспруденції університету Вейна Пітер Хеннінг підкреслив, що «спочатку відбувається обговорення, а потім оприлюднення ціни». 

Шість із дев'яти членів ради директорів Tesla підтвердили, що вже неодноразово обговорювали пропозицію Маска, але в останній раз зупинилися на оцінці варіантів втілення ідеї в життя.

Статті до теми

Главное в разделе

Бізнес

Новий телеканал Мураєва матиме назву «Наші». Старт 7 листопада. ОНОВЛЕНО

Бізнес

Велике зламування: як Китай проникав у американські мережі через мікрочіп (частина 1)

Популярное на ТелекритикеДуся

Марченко попрощалася із шоу «Танці з зірками»

Бізнес

Новий телеканал Мураєва матиме назву «Наші». Старт 7 листопада. ОНОВЛЕНО

Дуся

Забудьте «Олю» якнайшвидше: «Новий канал» та «Квартал 95» готують нестандартне гумористичне шоу

Дуся

Ведуча «Ранок з Україною» роздяглася для Playboy та зізналася, що любить ранковий секс