ТЕЛЕКРИТИКА

ЄМС не повертає Україні 15 млн євро гарантій за проведення Євробачення через суд НСТУ з Euronews

Бізнес

Банк у Женеві (Швейцарія) заморозив 15 млн євро, які український уряд перерахував йому як гарантії того, що Євробачення 2017 відбудеться. Надання цих гарантій є обов'язковою умовою Європейської мовної спілки.

Як розповів голова правління Національної громадської телерадіокомпанії Зураб Аласанія на засіданні Наглядової ради НСТУ 12 червня, цю інформацію йому надала Виконавча служба Швейцарії. "Голова правління отримав інформацію від виконавчої служби Швейцарії, про те, що ці кошти зараз заморожені на рахунку, оскільки триває судова справа між НСТУ і четвертою стороною, не зазначеною у листі, де фігурує сума, порівнянна з боргом перед Euronews", – йдеться в протоколі засідання.

Разом з тим, зазначив Аласанія, ці кошти можуть бути не повернені лише в разі, якщо Євробачення не відбулося. "Зараз, за ​​його інформацією, влада не хоче брати участі в правовому супроводі повернення цих коштів", – уточнюється в протоколі.

Нагадаємо, судовий спір між НТКУ (тепер – НСТУ) і Euronews триває з травня 2015 року. НТКУ вимагає визнати недійсним договір з Euronews, який передбачав, зокрема, трансляцію НТКУ українських сервісів Euronews на своїх каналах. У компанії наполягали, що її менеджмент не мав права підписувати в 2010 році цей договір без правової експертизи.

У квітні 2017 року Київський апеляційний господарський суд не задовольнив апеляцію НСТУ на рішення Госпсуду Києва про стягнення з компанії на користь Euronews близько 10,6 млн євро – сума ліцензійних платежів, які НТКУ мала виплатити Euronews з лютого 2013 по лютий 2015 року

Фото: Kmu.gov.ua

Статті до теми

Теги

Главное в разделе

Бізнес

Навіть не думай переступати червону лінію

Бізнес

Стогони самотньої жінки: Star Media знімає серіал за сценарієм Ірен Роздобудько

Популярное на ТелекритикеКультура

5 причин дивитися фантастичний трилер «Анігіляція»

Дуся

Співачка plus-size може перемогти на Євробаченні-2018

Суспільство

Журнал National Geographic зізнався в расизмі

Дуся

Стало відомо, хто не доживе до фіналу «Гри престолів»